Porady

Jak wyprać pluszowe zabawki?

Misiami, pluszaki są nieodzownym elementem życia każdego dziecka. Są miłe, przyjemne, delikatne , mięciutkie i pachnące, w zasadzie tylko wtedy, kiedy są nowe. Dzieciom trudno się rozstać z  pluszowymi zabawkami, a one same, po dłuższym staniu na półce są siedliskiem kurzu, bakterii, po czasie zaczynają nieprzyjemnie pachnieć , nie wspominając o kumulujących się na nich roztoczach. To wszystko z pewnością nie jest ani dobre, ani bezpieczne dla naszych dzieci. Właśnie dlatego warto odświeżać pluszowe zabawki, dbać o ich czystość. A jak to zrobić? Oto kilka wskazówek:

Jak to zrobić?

1. Likwidujemy brud

Pluszowe zabawki bez żadnych niespodzianek w środku typu: ziarenka gorczycy, trociny, pozytywki; po prostu pierzemy w pralce. Pakujemy zabawki do poszewki np. od poduszki lub do specjalnych dostępnych na rynku zapinanych woreczków do prania wykonanych z cieniutkiej siateczki. Poszewkę związujemy , woreczek zapinamy i pierzemy taki zestaw w 40 stopniach (z wirowaniem włącznie) z użyciem 1 kapsułki Perlux-u COLOR,  jeżeli zabawki są kolorowe lub do Perlux-u White jeśli wszystkie zabawki są białe.

Suszymy takie zabawki tradycyjnie na sznurku w słońcu lub na kaloryferze albo w suszarce bębnowej . Suszenie pluszów w suszarce bębnowej powoduje, że stają się bardziej puchate i miękkie.

Maskotki, które boimy się prać w pralce możemy w zabrudzonych miejscach delikatnie ręcznie przeczyścić używając szczoteczki z ciepłą wodą i mydłem lub nalewając pełną umywalkę ciepłej wody, rozpuszczając 1 kapsułkę Perlux, namarzając pluszaki, a następnie delikatnie czyszcząc rękoma. Na sam koniec wszystkie maskotki należy starannie wypłukać w ciepłej wodzie.

2. Likwidujemy roztocza.

W prosty sposób możemy zlikwidować roztocza. Suche pluszaki pakujemy w worki foliowe i wkładamy na 48 godzin do zamrażarki. Takie potraktowanie z pewnością pozwoli nam pozbyć się roztoczy na jakiś dłuższy czas.

Po tych wszystkich zabiegach pluszaki i wszystkie maskotki znowu będą miłe i pachnące, a my sami spokojni o bezpieczeństwo naszych dzieci.

./img/
Kupuj nasze produkty
w sklepie on-line
./img/
Lakma
To nasza pasja
./img/
Poznaj też produkty
SIDOLUX