Porady

Alergia u dziecka? Sprawdź jaki środek do prania wybrać

Jak twierdzą eksperci, używanie delikatnych środków do prania dziecięcych ubranek powinno potrwać przynajmniej do zakończenia przez dziecko 1 r.ż. W wieku 2 – 3 lat skóra malucha robi się już bardziej odporna i jest zdecydowanie mniej wrażliwa. Jeśli jednak nasza pociecha zmaga się z alergią, korzystanie z takich środków piorących może potrwać zdecydowanie dłużej.

Choć reakcje uczuleniowe łatwo wywołać, zdecydowanie trudniej je wyleczyć. Zanim zdecydujesz się na wybór najlepszego środka piorącego przeczytaj nasze wytyczne i dowiedz się, które produkty będą najlepsze dla wrażliwej skóry malucha.

Płatki mydlane

Płatki mydlane są delikatnym środkiem piorącym, używanym chętnie przez nasze mamy i babcie. Takie płatki najlepiej sprawdzą się podczas prania ręcznego. Kupując te w wersji do prania w pralce musisz liczyć się z tym, że często wymagają one dokładnego, czasochłonnego rozpuszczania w gorącej wodzie. Niestety, powszechnie zdarza się, że nie najlepiej radzą sobie z plamami, a tkaniny prane w ten sposób stają się poszarzałe i niezbyt przyjemne w dotyku.

Proszki dla dzieci

Nowoczesne proszki dla dzieci zawierają delikatne substancje piorące, które nie powinny podrażniać wrażliwej skóry malucha. Zanim użyjesz proszku do wyprania wszystkich ubranek dziecka, przeprowadź mały test. Wypierz w nim pojedynczy element garderoby i sprawdź reakcję skórną malucha. Jeśli na skórze nie będzie śladów alergii, z powodzeniem możesz używać tego produktu.

Niestety, używając proszków do prania często nie jesteśmy w stanie precyzyjnie oszacować ich optymalnej dawki. Zbyt duża ilość detergentu nie tylko nie sprzyja środowisku naturalnemu, ale również niszczy prane ubrania.

Jak twierdzą eksperci, użycie zbyt dużej ich ilości produktu może przyczyniać się do degradacji włókien tkanin, a co za tym idzie przedwczesnego ich niszczenia.

Kapsułki piorące

Kapsułki piorące robią ostatnio zawrotną karierę. Trudno się dziwić. Te niepozorne perełki są doskonałym połączeniem delikatnych składników ze skutecznym wywabianiem nawet najtrudniejszych plam. Perły piorące znakomicie sprawdzą się do prania białych oraz kolorowych ubranek dziecięcych. Chcąc sprawdzić ich skuteczność, sięgnij po kapsułki piorące Perlux Baby Super Compact. Zawierają one zaawansowaną formułę Hypoallergenic Care, opartą na bezpiecznych składnikach, pozbawioną fosforanów, sztucznych barwników i alergenów. Połączenie najlepszych cech proszku, odplamiacza oraz żelu gwarantuje skuteczność w walce z plamami, a dodatek mydła zapewnia optymalną pienność i skuteczność prania. Perły zawierają bardzo subtelną, hipoalergiczną kompozycję zapachową.

./img/
Kupuj nasze produkty
w sklepie on-line
./img/
Lakma
To nasza pasja
./img/
Poznaj też produkty
SIDOLUX