Porady

W jaki sposób prać ubranka niemowlaka?

Delikatna skóra niemowlęcia wymaga równie delikatnej pielęgnacji. Aby zapewnić swojemu maluchowi wszystko co najlepsze, warto poświęcić odpowiednią ilość czasu i uwagi na wybór najlepszego środka piorącego. Chcesz wiedzieć w jaki sposób prać dziecięce ubranka? Przeczytaj porady naszych ekspertów!

Wypierz ubranko od razu po zakupie

Choć nowo zakupione ubranko może wydawać się czyste i świeże, jest takim tylko z pozoru. Na jego powierzchni czai się ogromna ilość roztoczy, bakterii i drobnoustrojów. W końcu zanim trafiło w Twoje ręce, przebyło całkiem długą drogę.

Ważna temperatura prania

Wybierając temperaturę prania dziecięcych ubranek kieruj się zaleceniami producentów, które znajdziesz na metkach. Z reguły będzie to 30 – 40 °C. Pamiętaj, aby prać ubranka podzielone kolorami: razem rzeczy jasne, razem kolorowe, razem bardzo ciemne i czarne. Dzięki temu unikniesz zafarbowania tkanin i na dłużej zachowasz ich kolor. Warto również nastawić pralkę na opcję dodatkowego płukania, które usunie z resztek włókien pozostałości detergentu.

Wybierz odpowiedni środek piorący

Idealny produkt do prania dziecięcych ubranek powinien być odpowiednio delikatny, ale również skuteczny w wywabianiu plam.

Aby osiągnąć najlepsze efekty używaj jedynie delikatnych środków piorących bez fosforanów, sztucznych barwników i alergenów. Warto robić to aż do ukończenia przez dziecko 1 r.ż. Jeśli jego skóra wykazuje tendencje do wyjątkowej wrażliwości i alergii, należy prać osobno dziecięcego ubranka jeszcze dłużej.

Delikatny produkt piorący powinien mieć jednak dobrą skuteczność w walce z plamami. Jeśli szukasz nowoczesnego preparatu, stworzonego specjalnie z myślą o ochronie delikatnej skóry maluchów, użyj kapsułek piorących Perlux Baby Super Compact. Zawierają one zaawansowaną formułę Hypoallergenic Care, opartą na bezpiecznych składnikach, pozbawioną fosforanów, sztucznych barwników i alergenów. Połączenie najlepszych cech proszku, odplamiacza oraz żelu gwarantuje skuteczność w walce z plamami, a dodatek mydła zapewnia optymalną pienność i skuteczność prania. Perły zawierają bardzo subtelną, hipoalergiczną kompozycję zapachową. Jeśli Twoje dziecko jest alergikiem, możesz użyć preparatu do wyprania również swoich ubrań, z którymi maluch ma kontakt, gdy go nosisz lub przytulasz.

./img/
Kupuj nasze produkty
w sklepie on-line
./img/
Lakma
To nasza pasja
./img/
Poznaj też produkty
SIDOLUX