Porady

Jak usunąć plamy po zupkach?

W życiu każdej Mamy i Maluszka przychodzi w końcu moment, kiedy należy wprowadzić do menu dziecka nowe produkty, lub kiedy dziecko stając się samodzielne pragnie jeść obiadek na własną rękę. Nauka jedzenia nowych rzeczy, przyjmowania pożywienia o nieznanej dotąd konsystencji oraz posługiwanie się sztućcami wiąże się zawsze z brudnymi, trudnymi do usunięcia plamami. Plamy na dziecięcych ubrankach są nieuniknione, nawet, kiedy do jedzenia zakładany jest dziecku śliniaczek, fartuszek czy śliniaczek z rynienką.


Każda mama na tym etapie szuka skutecznego sposobu, by usunąć uporczywe plamy po dziecięcych zupkach, dbając jednocześnie o to, by stosowane środki nie działały drażniąco na delikatną skórę i były bezpieczne dla dzieci. Przede wszystkim należy pamiętać, że piorąc dziecięce ubranka musimy używać środków przeznaczonych specjalnie dla dzieci, wolnych od parabenów, enzymów i drażniących środków chemicznych oraz dokładnie płukać dziecięcą odzież.

Plamy po zupkach najlepiej usuwać jak najszybciej. Im szybciej zabierzemy się do prania, tym większa szansa, że po plamie nie będzie nawet śladu. Aby mieć pewność, że znikną, dobrze jest zamoczyć ubranko w misce z zimną wodą, lub wodą z dodatkiem mydła dziecięcego oraz zaprać miejsce z plamą. Do zapierania najlepiej używać specjalnego mydełka odplamiającego, zwykłego mydełka dziecięcego, szarego mydła naturalnego lub odplamiacza do dziecięcych ubranek. Zapierając plamę mydełkiem czy odplamiaczem, należy zawsze zostawić używany środek na plamie przez jakiś czas, by miał okazję zadziałać. Ubranka można także namaczać w płatkach mydlanych lub posypać plamy solą i spłukać ją gorącą wodą. Można także przygotować pastę odplamiającą, np. z łyżki sody oczyszczonej i kilku łyżeczki octu, lub łyżki sody i kilku kropli soku z cytryny. Przygotowaną z tych składników papkę należy nałożyć na plamę, pozostawić na kilka minut, a następnie za pomocą małej szczoteczki wetrzeć i chwilę poszorować, a potem uprać w pralce jak zwykle. Pasta z sody ma dużą skuteczność w usuwaniu plam także z białych ubranek. Oprócz tego, że pomoże usunąć plamę, dodatkowo wybieli ubranko. Wstępne namoczenie i ręczne zapranie brudnego ubranka daje dużą skuteczność w walce z tak trudnymi plamami, jak ślady po marchewce, pomidorach, burakach czy malinach. Piorąc ubranka w pralce ustawmy program z dodatkowym płukaniem, by wszystkie detergenty i plamy zostały dokładnie usunięte.

Możemy też skutecznie usunąć plamy po zupkach piorąc ubranka tylko w pralce, bez uprzedniego namaczania. Jednak, gdy decydujemy się na tą opcję, skorzystajmy z kilku dobrych rad. Po pierwsze pierzmy ubranka w nieco wyższej temperaturze. Korzystajmy ze specjalistycznych środków, najlepiej takich, które łączą w sobie skuteczność proszku do prania, odplamiacza oraz żelu i mydła, jak np. perełki piorące Perlux Baby. Dzięki takim środkom możemy zaoszczędzić sporo czasu, a uzyskany efekt będzie równie zadowalający, jak efekt prania z namaczaniem.

./img/
Kupuj nasze produkty
w sklepie on-line
./img/
Lakma
To nasza pasja
./img/
Poznaj też produkty
SIDOLUX